יש ימים שהם אידיאליים להרחבת ההשכלה הכללית שלנו ולצריכת תכנים מעניינים שאינם גורמים לנו טרחה רבה. הודות לטכנולוגיה ולאינטרנט, אנחנו יכולים כל הזמן ליהנות ממגוון של הרצאות באינטרנט און ליין, מבלי לצאת מהבית ומבלי לטרוח אפילו להחליף בגדים מהטריינינג הנוח. נכון שיציאה מהבית יכולה להיות בילוי נעים אבל כאשר אין ברירה ואי אפשר להתרחק מהבית בגלל סיבות שונות ולא רק בגלל הקורונה, אין סיבה לוותר על בילוי שמעניק לנו שעה קלה של העשרה כללית. התכנים יכולים להיות מבדרים, מרתקים, מעוררים תהיות ושאלות או מוסיפים ידע על תחום שלא הכרנו.

להתרווח בכורסה, ולחשוב באמת

אנחנו רגילים לשבת ערב ערב מול הטלוויזיה ולצרוך סרטים ותכניות, חדשות וסרטי תעודה, אבל לא תמיד יש לנו יכולת לבחור באיזה תכנים מזינים אותנו. אנחנו יושבים מול לוח השידורים ולא שולטים בו. כשחושבים על זה, כבר מזמן לא התרווחנו בכורסה וממש הייתה לנו הזדמנות לשמוע נושאים מעניינים באמת לפי בחירתנו, ולחשוב עליהם לעומק, לשמוע דיונים עליהם ולשאול שאלות שמעניינות אותנו כבר זמן רב. הנה הזדמנות יוצאת דופן לרענן את החשיבה שלנו, להרגיש ממש את האונות פועלות ולומדות מידע חדש, וגם לשמוע אנקדוטות משעשעות או לשפר ממש את החיים שלנו בהרצאות מועילות בתחומים שונים בחיים.

קורונה זאת רק ההתחלה

גם אם נחזור לשגרה, לכולם ברור שייקח זמן עד שנחזור לשגרה של פעם, וגם אז זה יהיה זהיר יותר, לא ממש כמו שהתרגלנו. כנראה שהתכנים שמשודרים בהרצאות באינטרנט און ליין יישארו אתנו לזמן רב, וזה משהו שכדאי להתרגל אליו. כשחושבים על זה, יש בזה בעיקר יתרונות, משום שההספק שלנו הרבה יותר גדול כאשר אנחנו שומעים את המרצים המעניינים ביותר ללא תירוצים. אין צורך למצוא בייביסיטר, אין צורך לחפש חניה, זה לא עולה כסף רב לצאת לבילוי אלא מחיר נוח במיוחד, והם כולם באים אלינו הביתה. הפורמט הזה מוציא את המיטב מהמרצים ומהקהל, וזה הרבה יותר נגיש לכולם. הרצאות מעניינות הופכות להיות בילוי מועדך כאשר הן זמינות כל כך בקלות, ואתם רק מרוויחים מכך.